EkonomiKulturëKurioziteteLajmeLajmi i funditShëndetësiShowbizSport

Parashikuan ardhjen e Trump në pushtet, “The Simpsons” paralajmëron fundin e presidentit amerikan?

Seriali i famshëm i animuar amerikan “The
Simpsons”, përveç popullaritetit të tij në të gjithë botën, është i njohur dhe
për “parashikimet” për të ardhmen.

Janë mbi 15 raste që janë parashikuar për të
ardhmen në këtë serial dhe mjafton të përmendim fitoren e Brazilit në Kupën e
Botës së vitit 2014, shpërthimin e virusit Ebola, skandalin në FIFA, borxhin e
Greqisë, telefonatat me video etj.

Në një skenë të këtij seriali, është
parashikuar edhe ardhja në pushtet e presidentit amerikan, Donald Trump.

Jo vetëm ardhja në pushtet e Donald Trump, por
edhe vd ekja e tij…

Në shkurt të vitit 2017, një imazh që tregonte
presidenti amerikan të shtrirë në një arkivol, u bë mjaft viral në mediat
sociale.

Imazhi është kthyer sërish në qendër të
vëmendjes në mediat sociale ditët e fundit, pas përplasjeve mes SHBA dhe Iranit
dhe kër cënimet e këtyre të fundit për vr asjen e Donald Trump, ku gjatë
ceremonisë mortore të gjeneralit iranian, të vr arë nga ushtria amerikane, u
ofruan 80 milionë dollarë për këdo që do të vr asë presidentin Donald Trump.

Nuk dihet vërtetësia e kësaj fotoje dhe
episodi nga i cili është marrë, por ajo që mbetet për t’u theksuar është që
koha do ta tregojë nëse ky “parashikim” do të realizohet is parashikimet e
tjera të The Simpsons.

The post Parashikuan ardhjen e Trump në pushtet, “The Simpsons” paralajmëron fundin e presidentit amerikan? appeared first on Gazeta Express.