EkonomiKulturëKurioziteteLajmeLajmi i funditShëndetësiShowbizSport

Man United kërkon ta vazhdojë formën e mirë në Premierligë ndaj Evertonit, formacionet

Manchester Unitedi synon ta vazhdojë rrugën e fitoreve përballë Evertonit, në luftë për top katërshe në Premierligë.

Skuadra e Ole Gunnar Solskjaer e pret Evertonin në Old
Trafford, duke e ditur se fitorja do ta afronte vetëm dy pikë larg vendit të
katërt, Chelsea, raporton Gazeta Express.

Unitedi vjen me shumë vetëbesim dhe guxim në këtë takim,
duke parë që i fitoi dy ndeshje të forta në dy takimet e fundit, ndaj
Tottenhamit të Jose Mourinhos dhe Manchester City.

Evertoni, ndërkohë, nuk po kalon momente të mira, pasi është
mposhtur tri herë në pesë ndeshjet e fundit dhe po lufton për t’i ikur rënies nga
liga.

Formacionet zyrtare të të dy skuadrave për takimin që nis në 15:00.

Manchester United:

Everton:

The post Man United kërkon ta vazhdojë formën e mirë në Premierligë ndaj Evertonit, formacionet appeared first on Gazeta Express.