EkonomiKulturëKurioziteteLajmeLajmi i funditShëndetësiShowbizSport

Morena, premton ndërtimin e një shtëpie në Shqipëri

Bukuroshja
dhe këngëtarja Morena Taraku duket se është prekur tej mase gjatë vizitës së
saj në Shqipëri

Ajo dje ateroi në aeroportin “Nëna Terezë” në
Shqipëri ku edhe bëri vizitë viktimat që u prekën nga tërmetit.

Morena ishte e ngazëllyer dhe tepër e mërzitur
nga kjo vizitë, sidomos fëmijëve.

E në fund të kësaj vizite bukuroshja kosovare ka zgjedhur familjen Turja për ndërtimin e shtëpisë së tyre që u shkatërrua nga tërmeti.

“Isha tek familja Elton Turja në Kameras, vendosem një tendë.. Ne shtëpi kishin një baba, e di se gjithë baballarët shqiptarë janë të mrekullueshëm, por fytyra e tij ishte aq e butë e bujare sa brenda syve tij shihja një zemër të gërryer që i thoshte vetes perse familja ime flenë jashtë…E s’kam si ti ndihmojë!!! Ajo çka me preku më se shumti ishte se ai kishte kohë qeë kishte probleme me zemrën dhe unë e di se sa e rend dhe sa e vështirë është të kesh dikënd të sëmurë nga kjo sëmundje… Unë morra përsipër të ndërtojë shtëpinë e tyre të re… dhe të kthej buzëqeshjen e tyre me një shtëpi, sepse shëndetin s’mund t’ja garantoja atij babaje të shkret sepse ajo është në dorën e Zotit, po ashtu si edhe shëndeti i  babit tim që kalon me vite e vite operime të shumta nga kjo sëmundje.. Kjo shtëpi do të jetë e ndërtuar nga unë, një bijë nga Kosova, më shumë dashuri për nënën Shqipëri.”, ka shkruar Morena.

View this post on Instagram

ISHA TEK FAMILJA ELTON TURJA NE KAMERAS, VENDOSEM NJE TEND.. NE SHTEPI KISHIN NJE BABA, E DI SE GJITHE BABALLARET SHQIPTARE JANE TE MREKULLUESHEM, POR FYTYRA E TIJ ISHTE AQ E BUT E BUJARE SA BRENDA SYVE TIJ SHIFJA NJE ZEMER TE GRYER QE I THOSHTE VETES PERSE FAMILJA IME FLEN JASHT…E SKAM SI TI NDIHMOJE!!! AJO CKA ME PREKU ME SE SHUMTI ISHTE SE AI KISHTE KOHE QE KISHTE PROBLEME ME ZEMEREN, DHE UNE E DI SE SA E E REND DHE SA E VESHTIRE ESHTE TE KESH DIKEND TE SEMURE NGA KJO SEMUNDJE… UNE MORRA PERSIPER TE NDERTOJ SHTEPINE E TYRE TE RE… DHE TE KTHEJ BUZEQESHJEN E TYRE ME NJE SHTEPI, SEPSE SHENDETIN SMUND TJA GARANTOJA ATI BABAJE TE SHKRET SEPSE AJO ESHTE NE DOREN E ZOTIT, PO ASHTU SI EDHE SHENDETI BABIT TIM QE KALON ME VITE E VITE OPERIME TE SHUMTA NGA KJO SEMUNDJE.. KJO SHTEPI DO TE JETE E NDERTUAR NGA UNE, NJE BIJE NGA KOSOVA, ME SHUME DASHURI PER NENEN SHQIPERI.. MT

A post shared by K I N G M T ♔ (@morenataraku) on

Kujtojmë së më parë Morena kishte dhuaruar një
donacion të vogël për viktimat e këtij tërmeti. /GazetaExpress/

The post Morena, premton ndërtimin e një shtëpie në Shqipëri appeared first on Gazeta Express.