EkonomiKulturëKurioziteteLajmeLajmi i funditShëndetësiShowbizSport

Haki Abazi thotë se tani është deputet i koalicionit LDK-VV

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, ka thënë në
emisionin DPT te Fidani në T7 se tani lirisht mund të quhet si deputet i
koalicionit qeverisës LDK-VV.

Gjatë prezantimit në fillim të emisionit, moderatori Fidan
Jupolli pa dashje iu referua Haki Abazit si deputet i LDK’së, gabim të cilin e
rregulloi menjëherë.

Por Haki Abazi tha se nuk ka problem pasi që tani e
konsideron vetën deputet të koalicionit LDK-VV.

Po ashtu gjatë gjithë emisionit, Abazi ka thënë se lidhja e një koalicioni qeverisës është thuajse gjë e kryer, dhe prezantimi i kërkesave nga ana e LDK’së është vetëm për të shikuar pozicionin e tyre në negociata. /Express/

The post Haki Abazi thotë se tani është deputet i koalicionit LDK-VV appeared first on Gazeta Express.