EkonomiKulturëKurioziteteLajmeLajmi i funditShëndetësiShowbizSport

Milaim Zeka: Ndryshimi nuk mund të ndodhë nëse VV nuk udhëheqë MPB’në dhe Ministrinë e Drejtësisë

Themeluesi i PEK’ut, Milaim Zeka, ka thënë në emisionin DPT
te Fidani në T7 se VV nuk mund të ndryshojë asgjë nëse nuk i drejton ministrinë
e Brendshme dhe të Drejtësisë.

“Të gjithë kemi qenë partizanë të ndryshimit”, ka thënë
Zeka.

“Ndryshimi nuk mund të ndodhë nëse VV nuk udhëheqë
Minsitrinë e Punëve të Brendshme dhe Ministrinë e Drejtësisë”

“Nga aty fillon çkapja e shtetit dhe ndryshimi”

Këto deklarata të Zekës vijnë pasi që Gazeta Express raportoi se LDK ka kërkuar Ministrinë e Punëve të Brendshme në negociatat me VV’në. /Express/

The post Milaim Zeka: Ndryshimi nuk mund të ndodhë nëse VV nuk udhëheqë MPB’në dhe Ministrinë e Drejtësisë appeared first on Gazeta Express.