EkonomiKulturëKurioziteteLajmeLajmi i funditShëndetësiShowbizSport

Flaka Loxha e fiton medaljen e bronztë evropiane

Xhudoja ia ka sjellë edhe një medalje Kosovës. Flaka Loxha e ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian për Juniorë

Flaka Loxha ka fituar medaljen e bronztë
evropiane për juniore, në Kampionatin Evropian, që po mbahet në Vantaa të
Finlandës.

Loxha në luftën për të bronztën
përmes repesazhit, mposhti rusen Vita Maidanik, kategoria -57 kg.

Në përgjithësi, Flaka shënoi
katër fitore dhe një humbje.

Ky ishte një tjetër sukses i xhudos kosovare, e cila po ia zbardh fytyrën Kosovës. /Gazeta Express/

The post Flaka Loxha e fiton medaljen e bronztë evropiane appeared first on Gazeta Express.